Na konferenci EVOLVE! Summit 2019 byl podobný vzduch jako máme v zasedacích místnostech.

Více než 500 účastníku v oblasti HR, recruitingu a sourcingu se sešlo na pátém ročníku EVOLVE! Summit 2019. Dva dny plné inspirace, přednášek a workshopů v Brněnském SONO Centru. Byli jsme u toho a pomocí našich senzorů jsme každých 5 minut měřili kvalitu ovzduší. V úterý 12.11. ráno jsme začali měřit a končili jsme až druhý den po konferenci.

Jaké jsou výsledky?

Měříme kvalitu pracovního prostředí v kancelářích a zasedacích místnostech. Z naměřených dat dokážeme určit pokles soustředění nebo koncentrace. Výsledkem je kompletní analýza měření, porovnání s hygienickými limity i popis dopadu na spokojenost a zdravotní stav zaměstnanců. Vytváříme každému na míru doporučení pro dosažení zdravého a bezpečného prostředí pro své zaměstnance. Výsledky měření v tak velkém prostoru jako na konferenci ukazují velmi podobné vlastnosti, kterých dosahujeme v malých kancelářích.

Sono Centru s počtem více než 500 účastníků se chovalo podobně jako zasedačka při jednáních a poradách. Plná zasedací místnost odpovídá poměrem velikostí i počtem lidí přesně Sono Centru. V moderních prostorách Sono Centra v Brně jsme nečekali tak rychlý nárůst koncentrace oxidu uhličitého. Hodina od začátku konference stačila k překročení hodnot CO2 do míry při které klesá úroveň produktivity a soustředění o 15%. V průběhu dne jsme naměřili i hodnoty daleko za hygienickým limitem.

Co se týká dalších ukazatelů, které také velmi ovlivňují kvalitu prostředí v interiéru, máme dobré výsledky. Měřená teplota a vzdušná vlhkost dosahovala uspokojivých hodnot.

Účastníci konference mohli na stánku našich partnerů z Greenvia sledovat kvalitu ovzduší online. My jsme rádi, že jsme se mohli být součástí konference a děkujeme za možnost měření.