Bolela vás někdy hlava v zaměstnání? Cítili jste únavu? Pálily vás oči? Víte, že tomu tak může být právě z důvodu snížené kvality interiérového vzduchu? Nezdravé podmínky vedou ke snížení produktivity, soustředění a celkové spokojenosti a tedy k poklesu pracovního výkonu. Zvyšuje se riziko šíření virů a nárůst nemocí, proto je je přísun čerstvého vzduchu nevyhnutelný. Znáte způsoby jak snadno zhoršené kvalitě předejít?

Větrejte alespoň 3x denně

Faktem je, že kvalita vzduchu v interiéru je až o 60 % škodlivější než kvalita venkovního vzduchu. Čerstvý vzduch zvenčí sníží přítomnost jedovatých látek a riziko šíření nemocí. Vyklopit okno nestačí. Větrejte rychle a intenzivně minimálně 3x denně. Je to nejjednodušší způsob, jak zajistit přísun čerstvého vzduchu, který navíc nic nestojí.

Obklopte se rostlinami

Rostliny v interiéru mimo estetického hlediska mají i pozitivní efekt na kvalitu ovzduší. Fungují jako přírodní filtr, který zvyšuje vzdušnou vlhkost, pohlcuje škodlivé toxiny a filtruje polétavý prach. Mezi nejúčinnější patří Palmy, Tchýnin jazyk, Šplhavník nebo Aloe vera. Platí, že čím více rostlin, tím lépe.

Používejte přírodní materiály

Upřednostňujte přírodní materiály při výběru doplňků do interiéru. Při nákupu je dobré vybírat výrobky, které obsahují minimum těkavých organických látek a dalších škodlivin. Těkavé látky snadno poznáte podle nepříjemného zápachu. Zdrojem mohou být laky a nátěry, vonné esence nebo lepidla.

Pořiďte si čističku a zvlhčovač vzduchu

Poté co plně využijete potenciál větrání a schopnosti rostlin je další alternativou již nákladnější řešení. Možností je využít čističky nebo zvlhčovače vzduchu. Čističky vzduchu pohlcují polétavé nečistoty a jsou vhodné i pro alergiky. Zvlhčovače vzduchu zase udržují optimální vlhkost a eliminují problémy se suchým vzduchem.

Monitorujte kvalitu vzduchu

Přesná znalost kvality ovzduší v kanceláři, včasná upozornění a následná opatření zvyšují schopnost vytvoření bezpečného a zdravého prostředí. Monitorováním udržíte vysokou kvalitu vnitřního prostředí.

Naší společnou misí je zlepšovat lidem život a umožnit firmám a majitelům budov nabídnout co nejlepší pracovní prostory. Věříme, že zdravotní stav a spokojenost nejenom v práci je důležitým parametrem pro každého. Víte co dýcháte?